Zastanawiasz się, czy kremy pod oczy rzeczywiście działają? Zacznijmy od tego, że skóra pod oczami jest zupełnie inna niż w pozostałych częściach twarzy. Jest znacznie cieńsza, wrażliwsza i szybciej się starzeje. W tej okolicy praktycznie nie występują gruczoły łojowe. Przekonaj się, dlaczego warto używać kremów pod oczy 🙂
Dlaczego warto używać kremu pod oczy?
Krem pod oczy doskonale radzi sobie z problemami delikatnej skóry w tym obszarze twarzy. Redukuje opuchliznę i sińce, zmniejsza oznaki zmęczenia, działa przeciwzmarszczkowo i spowalnia starzenie się skóry. Dobre kremy pod oczy potrafią natychmiastowo odżywić i nawilżyć skórę w tym rejonie. Jeśli zmagasz się z nieestetycznymi “workami” pod oczami, skóra w tej okolicy jest ciemniejsza i bardziej wiotka, koniecznie wprowadź krem pod oczy do swojej codziennej pielęgnacji.
Krem pod oczy czy zwykły krem do twarzy?
Kremy pod oczy mają przeważnie lżejszą formułę niż kremy do twarzy. Szybciej się wchłaniają i nie obciążają delikatnej skóry w tej okolicy. Są przystosowane do szczególnych potrzeb skóry pod oczami. Podlegają również bardziej rygorystycznym kryteriom czystości mikrobiologicznej niż kremy do twarzy. Często zawierają silne składniki aktywne. Większość kremów pod oczy jest przebadana okulistycznie, niestety jednak nie jest to formalny wymóg nałożony na producentów kosmetyków.
Jaki krem pod oczy wybrać?
Oto kilka cech, które powinien mieć dobry krem pod oczy:
- Bez kompozycji zapachowych, sztucznych barwników i mocnych konserwantów.
- Lekka, szybko wchłaniająca się konsystencja.
- Substancje nawilżające w składzie np. kwas hialuronowy, śluz ślimaka, gliceryna, aloes.
- Składniki aktywne w składzie np. kofeina, witamina C, kolagen, elastyna, ceramidy.
- Składnik roślinne w składzie np. kasztanowiec, zielona herbata, świetlik lekarski, arnika górska.
Kiedy zacząć używać kremu pod oczy?
Nie ma na to jednej reguły. Każda skóra ma swoje indywidualne potrzeby. Profilaktycznie zaleca się włączenie kremu pod oczy do pielęgnacji po 20 roku życia, kiedy zaczynają zachodzić w skórze naturalne procesy starzeniowe. Jeśli borykasz się z obrzękami, sińcami czy pierwszymi zmarszczkami w tej okolicy twarzy, nie zwlekaj i sięgnij po dobry krem pod oczy.
Jak nakładać krem pod oczy?
Krem pod oczy należy stosować również na górne powieki. Złotą zasadą nakładania kremu pod oczy jest wklepywanie zamiast wsmarowywania. Opuszkami palców nanieś niewielką ilość kremu w kilka punktów, robią małe kropki. Zacznij wklepywać krem od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Nie pomijaj ruchomych powiek i uważaj, aby kosmetyk nie dostał się do oczu.
Czy wiesz, że…
Krem pod oczy najlepiej wklepywać w skórę palcem serdecznym, ponieważ jego siła nacisku jest najmniejsza w porównaniu z innymi.