Lipoliza laserowa to bezoperacyjny, czyli nieinwazyjny i bezpieczny sposób na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Na czym polega lipoliza laserowa, dla kogo jest przeznaczona i jakie są przeciwwskazania do jej przeprowadzenia? Lipoliza laserowa i lipoliza iniekcyjna ‒ jakie są między nimi różnice?
Lipoliza laserowa i lipoliza iniekcyjna ‒ różnice
Lipoliza laserowa, podobnie jak lipoliza iniekcyjna, w szybki sposób pozwala się pozbyć niechcianych centymetrów, z którymi nie rozprawimy się za pomocą diety ani ćwiczeń. Różnica między zabiegami polega na tym, że światło lasera nie tylko modeluje sylwetkę, lecz także ujędrnia skórę. Podczas zabiegu ciepło lasera działa na tkanki podskórne oraz stymuluje je do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za kondycję naszej skóry.
Mimo że laser głęboko penetruje skórę, nie uszkadza sąsiednich naczyń krwionośnych i skóry właściwej. Ponadto obkurcza już istniejące włókna kolagenowe, co poprawia napięcie skóry. Preparaty wstrzykiwane podczas lipolizy iniekcyjnej nie mają takich właściwości. W dodatku podczas laseroterapii usuwa się znacznie większą ilość tłuszczu niż w trakcie lipolizy iniekcyjnej.
Lipoliza laserowa ‒ dla kogo?
Lipoliza laserowa jest przeznaczona dla osób, które chcą ujędrnić swoją skórę i zwalczyć cellulit lub przebyły liposukcję. Lipoliza laserowa wyrównuje skórę po liposukcji i zapobiega jej obwisaniu.
Aby zakwalifikować się do zabiegu, należy być w dobrym stanie zdrowia i mieć prawidłową masę ciała. Dlaczego? Ponieważ lipoliza laserowa jest zabiegiem modelującym sylwetkę, a nie odchudzającym.
Na czym polega lipoliza laserowa
Przed zabiegiem
Przed zabiegiem należy poddać się badaniom krwi i moczu oraz przynajmniej 2 tygodnie przed nim przestać palić. Ponadto na 6 godzin przed wizytą w gabinecie lekarskim nie wolno pić i jeść.
Przebieg zabiegu
Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie, najczęściej w załamaniu skóry, aby ukryć późniejszą maleńką bliznę, i wprowadza światłowód o średnicy około 0,3 mm do tkanki tłuszczowej. Następnie światło lasera rozbija błony komórek tłuszczowych i w efekcie uwalnia zawarte w nich trójglicerydów. W ten sposób komórki tłuszczowe są zamieniane w emulsję, która jest usuwana z organizmu na dwa sposoby. Małe ilości tłuszczu zostają przetransportowane do wątroby i wydalone przez organizm na drodze normalnych procesów metabolicznych, a większe są odsysane specjalnym cewnikiem.
Tłuszcz może być usuwany z następujących partii skóry:
- z twarzy (likwidacja tłuszczu z worków pod oczami, drugiego podbródka i tak zwanych „chomików‟),
- z brzucha,
- z talii,
- z bioder,
- z pośladków,
- z ramion,
- z boczków na plecach,
- z ud,
- z kolan,
- z klatki piersiowej.
Po zabiegu
Jeżeli zabieg obejmował dużą powierzchnię ciała, stosuje się kostium uciskowy. Ponadto lekarz może zalecić krótką kurację antybiotykową w celu zminimalizowania ryzyka infekcji. Po 10-12 dniach, kiedy opuchlizna i zaczerwienienia skóry znikną, warto wykonywać delikatny masaż. Przez miesiąc należy powstrzymać się od ciężkich ćwiczeń fizycznych. Ostateczny efekt jest widoczny po 1-2 miesiącach.
Lipoliza laserowa ‒ przeciwwskazania
Na zabieg nie należy decydować się w przypadku chorób wątroby, tarczycy, skóry i układu krążenia oraz niewydolności nerek, zaburzeń krzepnięcia krwi i cukrzycy.
Dodaj komentarz