Wiele kobiet ma problem z widocznymi cieniami pod oczami. Aby je zatuszować, mamy dwa wyjścia. Możemy użyć silnie kryjącego korektora w odcieniu skóry lub zneutralizować kolor cieni w celu zastosowania lżejszego produktu. Trudniej zamaskować worki pod oczami. Jakie są sposoby na cienie i worki pod oczami?
Sposoby na cienie pod oczami
Decyzję warto uzależnić od rodzaju skóry. Kobiety, które mają suchą skórę, wolą używać produktów nawilżających, ponieważ te są zwykle lżejsze. Ponadto korektory mają tendencję do zbierania się w zmarszczkach i podkreślania ich. Z drugiej strony trudno znaleźć cięższe kosmetyki, które nie będą ich uwydatniać, dlatego lepiej nakładać je w małej ilości. W tym celu sprawdzą się korektory w kolorach neutralizujących cienie pod oczami. Jeżeli zamierzamy te korektory dodatkowo pokryć, możemy sięgnąć po kryjący podkład lub inny korektor, tym razem w kolorze skóry.
Jeżeli cienie pod oczami są ciemniejsze niż reszta skóry, korektor, po który sięgamy, powinien mieć właściwości rozświetlające. Warto je wybierać także wtedy, gdy budowa naszych oczu sprawia, że obszar pod okiem jest zacieniony przez łuk brwiowy. Jaśniejszy korektor zastosowany w takim przypadku rozświetli zacienione miejsca, a w efekcie sprawi, że cała twarz będzie wyglądała pogodniej.
Jakie kolory korektora wybierać?
Jeżeli mamy na celu zneutralizowanie naszych cieni, możemy skompletować własny zestaw dwóch kosmetyków: odcień pierwszego zneutralizuje nasze cienie, a drugi będzie miał kolor naszej skóry.
Jeżeli szukamy koloru neutralizującego, powinnyśmy mieć na uwadze, że:
- odcienie z żółtym podbiciem zneutralizują cienie śliwkowe i czerwonawe,
- odcienie różowawe, łososiowe i brzoskwiniowe zneutralizują cienie brązowe, bure i wpadające w oliwkę,
- odcienie brzoskwiniowe i morelowe zneutralizują cienie fioletowe, sine i błękitnawe.
Jak i czym nakładać korektor?
Korektory warto nakładać palcami, zwłaszcza jeżeli zależy nam na tym, aby stopiły się ze skórą. Z kolei pędzle sprawdzają się lepiej w przypadku korektorów płynnych, które z czasem zastygają.
Pierwszy produkt należy rozprowadzić za pomocą aplikatora i delikatnie wklepać palcami. Warstwa kosmetyku powinna być delikatna i cienka, ponieważ naszym celem jest nie krycie, lecz zmiana koloru cieni. Nadmiar preparatu można lekko przetrzeć opuszką i dalej wklepywać.
Kiedy neutralizujący korektor przyschnie i połączy się ze skórą, nakładamy następny kosmetyk, to znaczy albo korektor w odcieniu naszej skóry, albo kryjący podkład. Także ten preparat warto wklepać opuszką palca. Aby warstwa produktu była odpowiednio cienka, należy przekładać go najpierw na nadgarstek, a potem na palec. Gdy przekładamy kosmetyk prosto z opakowania, często nabieramy go za dużo, a jeżeli nakładamy go bezpośrednio pod oczy, naruszamy poprzednią warstwę.
Jak utrwalić korektor?
Aby utrwalić korektor, można lekko wklepać w niego niewielką ilość pudru. W tym celu warto nabrać odrobinę pudru na opuszki i pocierać jeden o drugi w celu strzepania jego nadmiaru. Następnie należy palcami przełożyć puder pod oczy w pożądanej ilości. Dzięki temu nic się nie osadza i nie zbiera, a suche skórki nie są podkreślone.
Równie ważna jest jakość pudru. Nie wszystkie odcinają się na skórze w ten sam sposób. Niektóre są bardziej widoczne, inne mniej, niektóre rozświetlają, inne matują. Warto wypróbować pudry mineralne, które mogą mieć właściwości rozświetlające i matujące.
Sposoby na worki pod oczami
Cienie pod oczami to stosunkowo niewielki problem w porównaniu do worków pod oczami, których znacznie trudniej się pozbyć. Poniżej przedstawiamy trik, który pomoże ukryć worki pod oczami.
Aby zmniejszyć opuchliznę pod oczami, należy przyłożyć do tej partii skóry coś lodowatego, na przykład zmrożony okład, żelowy kompres lub zmrożoną łyżeczkę. Ta ostatnia jest najbardziej wskazana, bo kształtem dopasowana do oka. Zimno spowoduje obkurczenie się naczyń krwionośnych, a w efekcie przywróci prawidłowy przepływ krwi i limfy.
Jak zatuszować worki pod oczami makijażem?
Na opuchliznę i worki pod oczami sam korektor nakładany tradycyjnie nie pomoże. W celu ukrycia worków pod oczami sprawdzi się ciemniejszy odcień korektora, zbliżony do koloru skóry, ponieważ ciemny kolor zmniejsza i oddala, a jasny wręcz przeciwnie – powiększa i przybliża.
Inny sposób polega na nakładaniu jasnego korektora tylko w tym miejscu, w którym zaczyna się worek. W tym przypadku kosmetyk aplikuje się cieniutkim paskiem wzdłuż ciemniejszej linii. Jasny kolor ma za zadanie wypełnić tę dolinkę, a co za tym idzie zatuszować worek.
Wcześniej warto nałożyć pod oczy korektor maskujący w odcieniu pomarańczowym, który neutralizuje niebieskawe, sine i fioletowe zabarwienia pod oczami. Kosmetyk należy dobrze wklepać w skórę, zwłaszcza na krawędziach worków. Następnie jasny korektor o gęstszej konsystencji należy poprowadzić dokładnie po linii, po której przebiega cień worka, czyli tam, gdzie worek zaczyna być wypukły. Następnie blendujemy i nakładamy kryjący korektor dopasowany do koloru skóry.
Dodaj komentarz