Codzienny makijaż, nawet perfekcyjny, nie sprawi, że dobrze wyjdziemy na zdjęciu. Dlaczego? Ostre światło podkreśli wszystkie niedoskonałości skóry, w tym zmarszczki, przebarwienia i wypryski, a takżebladość skóry i podkrążone oczy. Makijaż do zdjęcia rządzi się własnymi prawami. Jakimi? Jak wykonać makijaż do zdjęcia, a konkretnie maskowanie niedoskonałości, konturowanie twarzy oraz podkreślenie oczu i ust? Jaki powinien być makijaż do legitymacji, dowodu, paszportu, prawa jazdy i innych dokumentów tożsamości?
Maskowanie niedoskonałości do zdjęcia
Niedoskonałości skóry, takie jak wypryski, należy kamuflować za pomocą korektora w odcieniu zbliżonym do karnacji. Jaśniejszy kosmetyk pomoże nam zatuszować cienie pod oczami. Z kolei aby zamaskować popękane naczynka i zaczerwienienia, na przykład wokół płatków nosa, warto sięgnąć po zielony korektor. Z aplikacją podkładu należy się wstrzymać do momentu, aż korektor wtopi się w skórę. Makijaż do zdjęcia wymaga idealnie wyrównanego kolorytu i zmatowienia.
Nawet jeżeli na co dzień wybieramy lekkie podkłady, do zdjęcia warto zastosować podkład silnie kryjący. Rozprowadzamy go dokładnie, także na szyi i dekolcie, aby uniknąć efektu maski. Lampa błyskowa sprawi, że skóra na zdjęciu wyda się jaśniejsza niż w rzeczywistości, dlatego podkład powinien być o ton ciemniejszy niż ten, którego używamy na co dzień. Wyjątkiem są zdjęcia czarno-białe, na których twarz będzie wyglądała na ciemniejszą.
Konturowanie twarzy do zdjęcia
Konturowanie twarzy ma na celu zamaskowanie niedoskonałości twarzy i podkreślenie jej atutów. Na konturowanie twarzy decydujemy się tylko, gdy jest to wskazane, ponieważ niepotrzebnie wykonane zaostrzy rysy twarzy.
Po aplikacji podkładu przystępujemy do konturowania skóry za pomocą bronzera i rozświetlacza. Bronzer nakładamy na części twarzy, które chcemy wysmuklić, czyli na linię żuchwy, boki nosa, skronie i skórę pod kośćmi policzkowymi. Robimy to za pomocą szerokiego pędzla. Z kolei rozświetlacz pomoże nam podkreślić i uwypuklić obszar nad kośćmi policzkowymi i ustami, szczyt nosa oraz łuki brwiowe. Policzki warto musnąć różem w naturalnym odcieniu. Po konturowaniu oprószamy twarz transparentnym pudrem matującym.
Podkreślenie oczu i ust do zdjęcia
Makijaż oczu na zdjęciu zawsze wyda się mniej intensywny niż w rzeczywistości, dlatego może być mocniejszy niż zwykle. Należy unikać złotych cieni, które nadadzą powiekom niezdrowy, żółty odcień. Cienie perłowe i brokatowe też nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ lampa aparatu może odbijać się od drobinek i psuć efekt. Lepiej zdecydować się na mat lub satynę.
Aby optycznie powiększyć oczy, należy nałożyć białą kredkę na linię wodną. Następnie jasnym cieniem malujemy wewnętrzne kąciki oczu, po czym rysujemy kreskę (w tym celu sięgamy po kredkę lub eyeliner). Jak to zrobić? Należy poprowadzić linię od zewnętrznego kącika na dolnej i górnej powiece. Na zakończenie makijażu oczu intensywnie tuszujemy rzęsy czarną, wydłużającą maskarą. W przypadku cienkich i krótkich rzęs można dokleić pojedyncze sztuczne kępki, które wzmocnią efekt.
Z kolei usta malujemy matową lub satynową szminką. Unikamy błyszczyku, ponieważ na zdjęciu może wyglądać jak mokra plama. Aby wargi wydawały się pełniejsze, warto użyć konturówki w odcieniu zbliżonym do szminki.
Makijaż do legitymacji, dowodu, paszportu, prawa jazdy i innych dokumentów tożsamości
Makijaż do dokumentów tożsamości ma na celu ukrycie niedoskonałości oraz wyrównanie kolorytu cery i jej zmatowienie. Można zdecydować się na konturowanie, aby podkreślić naturalną urodę zamiast zmienić rysy twarzy. Makijaż oczu warto ograniczyć do wytuszowania rzęs i nałożenia na powieki cieni w naturalnym odcieniu beżów lub brązów. Całości dopełni makijaż ust w kolorze zbliżonym do naturalnej barwy warg.
Dodaj komentarz