Mówi się o nich, że są bezpieczne dla skóry, dają naturalny i trwały efekt, są łatwe w stosowaniu. Chodzi oczywiście o kosmetyki mineralne stosowane do makijażu. Sięga po nie coraz więcej kobiet. Czy to oznacza, że są lepsze od produktów tradycyjnych? Sprawdźmy to!
Czym są kosmetyki mineralne?
Kosmetyki mineralne są bardzo delikatne dla skóry. Z tego względu można nakładać je po zabiegach dermatologicznych (peelingu laserowym, mikrodermabrazji lub botoksie). Makijaż mineralny jest polecany do cery trądzikowej i alergicznej. Kosmetyki z tej grupy są w pełni naturalne, mają łagodne działanie i hipoalergiczną formułę. Są w sam raz do cer problematycznych, którym mogą pomóc w leczeniu.
W kosmetykach mineralnych nie ma żadnych substancji sztucznych, zapachowych, olejowych i konserwujących. Składają się z minerałów: tlenku cynku, dwutlenku tytanu, miki oraz kolorowych pigmentów pochodzenia naturalnego (tlenków żelaza, chromu, manganu i ultramaryny). Składniki te są odpowiedzialne za kolor, pielęgnację, wchłanianie sebum, rozjaśnianie.
Jak działają składniki kosmetyków mineralnych?
Mika jest odpowiedzialna za rozświetlenie cery, co pozwala optycznie spłycić drobne zmarszczki. Tlenek cynku ma działanie ściągające, kojące i antybakteryjne. Delikatnie wysusza wypryski i pomaga w gojeniu się skórnych zmian. Dwutlenek tytanu jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym SPF 15. Tlenki żelaza natomiast odpowiadają za kolory kosmetyków.
Kosmetyki mineralne dla każdego z nas
Kosmetyki mineralne dobrze łączą się ze skórą mimo tego, że mają sypką formułę. Dobrze chwytają się pędzla i stapiają ze skórą, a do tego nie brudzą ubrań. Kosmetyki mineralne można nakładać warstwowo. Na cerę problematyczną, która wymaga większego krycia, można nałożyć kilka warstw produktu maskującego bez obaw o powstanie efektu maski. Wystarczy wcierać kosmetyki mineralne okrężnymi ruchami pędzla, aby uzyskać trwały i naturalny efekt.
Lekkie podkłady i korektory mineralne podkreślają koloryt cery i delikatnie ją rozświetlają. Są najlepsze do makijażu skóry wrażliwej, bo nie obciążają i nie podrażniają. Mają właściwości lecznicze, pochłaniają sebum i podsuszają krostki. Są bardzo dobre dla skóry alergicznej ze względu na delikatny i naturalny skład.
Dodaj komentarz