Jeśli – tak jak większość – myślisz, że większość kosmetycznych mitów powstało po to, by np. częściej wymieniać dany kosmetyk na nowy i napędzać kosmetyczny przemysł  wiedz, że istnieją takie, które są niestety prawdziwe, a ich bagatelizowanie może mieć znaczny wpływ na Twoje zdrowie i wygląd Twojej cery. Poniżej przedstawiamy te, które niestety są prawdą.

1. Tusz do rzęs należy wymieniać co 3 miesiące

To prawda, że mówimy tylko o rzęsach – chyba najmniejszym fragmencie, który malujemy. Jednak pamiętaj, że rzęsy znajdują się zaraz przy delikatnym oku. Dbałość o powieki i  to,co nakładamy na małe włoski jest niezwykle istotna. Zwłaszcza, że tusz do rzęs bywa idealnym siedliskiem dla bakterii. Dlatego nie tylko wymieniaj go co 3-4 miesiące, ale też regularnie, co minimum 2 tygodnie umyj spiralkę w tuszu. Dzięki temu pozbędziesz się złogów tuszu na szczoteczce i oczyścisz ją z bakterii.

2. Tonik do twarzy jest ważny i nie jest przeżytkiem

Tonik do twarzy zaczął znikać z łazienek w momencie, kiedy rynek kosmetyczny zalały płyny micelarne do twarzy… owszem, bywają one doskonałe do usuwania makijażu, świetnie sprawdzą się na wyjeździe jako produkt 3w1, ale nigdy nie zastąpią toniku, ponieważ nie ukoją one skóry tak doskonale jak on. Tonik do twarzy ma równoważyć pH skóry, a także jest tzw “promotorem przejścia” dla innych kosmetyków (czyli kremów czy serum) i świetnie przygotowuje skórę na następne zabiegi pielęgnacyjne.

3. Baza pod kolorowy lakier jest potrzebna

Tak właśnie jest. Większość lakierów do paznokci, w tym piękny, kobiecy czerwony odcień, który chyba ma w kosmetyczce każda kobieta  – w tempie ekspresowym zażółca płytkę. Żółte paznokcie wyglądają mało atrakcyjnie i niestety nie zmyje tego żaden nawet najlepszy zmywacz, a wybielające domowe kuracje działają, ale po kilku tygodniach regularnego ich stosowania. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zapobiegać takim nieprzyjemnym wydarzeniom,m, czyli stosować bazę pod lakier do paznokci. Nie tylko zapewnia paznokciom ładny kolor ale też odżywiać ponieważ bazy pod lakier mają w składzie szereg różnych składników odżywczych – możemy zatem wybierać wśród dziesiątek różnych produktów, które odpowiednio zadbają o nasze paznokcie.

4. Spanie w makijażu niszczy skórę

Bardzo niszczy skórę: powoduje że cera się bardzo zmęczona, “dusi” się całą noc, a na jej powierzchni powstaje szereg krostek i zaskórników. Pory skóry stają się zaczopowane a skóra nie regeneruje się przez noc ( a przecież w kwestii pielęgnacji to właśnie jest jedną z głównych zalet snu). To właśnie wtedy zachodzą w jej warstwach najważniejsze procesy regeneracyjne. Makijaż bardzo jej utrudnia “naprawę”, a nagminne zasypianie w pełnym make-upie to zbrodnia dla Twojej skóry.

5. Skóra przyzwyczaja się z czasem do działania produktów

Ten mit kosmetyczny jest prawdą tylko częściowo. Skóra może przyzwyczajać się do niektórych substancji, a wówczas efekty będą mniej widoczne, należy zatem albo zwiększyć dawki danego produktu, albo nasilić jego stosowanie (np do dwóch razy dziennie), albo nabyć serum o większym stężeniu danego składnika. Dobrym rozwiązaniem jest też odstawienie na jakiś czas tego produktu tak, aby skóra mogła od niego odpocząć. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku kosmetyków z witaminą A, jednak efekt ten nie ma miejsca w przypadku każdego typu składników. Na przykład przeciwutleniacze, składniki nawilżające i peptydy będą działały zawsze, niezależnie od tego od jak dawna ich używasz.

Warto co jakiś czas zmieniać pielęgnacje i składniki aktywne dostarczane skórze: wówczas taka różnorodność pielęgnacyjna zaowocuje wszechstronnie odżywioną skórą.

6. Rzęsy należy odżywiać dobrym produktem – one też wymagają wsparcia

To prawda., pomyśl o wszystkich tuszach do rzęs, które używasz codziennie i nieustannie. Rzęsy codziennie są oblepione i dźwigają  cząstki maskary, które nie są wcale takie niewinne. Sprawdzałeś kiedyś co znajduje się w składzie większości maskar? Powiedzmy sobie szczerze: to azyl dla “typów spod ciemnej gwiazdy”. Dlatego gdy kupujesz tusz do rzęs szukaj takiego, który nie tylko maluje ale i pielęgnuje rzęsy. Na co dzień stosuj też innowacyjny produkt wspierający i przyspieszający porost rzęs: dobra odżywka do rzęs zadba o małe włoski i doskonale wzmacnia ich cebulki tak, że staną się silniejsze i piękniejsze. Nie bez powodu odżywka do rzęs nazywana jest “rzęsami w butelce”.