Masz ochotę na gęste i gęste włosy? Fryzjerzy i styliści dzielą się swoimi najlepszymi wskazówkami i trikami.

Wskazówka 1: Prawidłowe cięcie

Dobre strzyżenie to podstawa, dzięki której każdy produkt do stylizacji i każda  technika stylizacji zda egzamin Cięcie powinno być dopasowane do Twoich włosów. Jeśli na przykład masz włosy, które są cienkie i puszą się, gdy stają się długie, zalecamy krótkie fryzury z włosami do ramion.

Jeśli masz długie, grube lub sztywne włosy, fryzjerzy zalecają obcinanie warstwowe, czyli cieniowanie – dzięki temu nadasz im lekkości i pożegnasz się z płaskimi i ciężkimi włosami. Popularna grzywka również zwiększa objętość włosów. Pułapką może być zapuszczanie długich włosów w nadziei, że staną się pełniejsze: nie wytrzymują one dużego ciężaru i w efekcie stają się płaskie i bez życia. 

Wskazówka 2: Właściwe produkty we właściwym czasie

Zdaniem ekspertów produkty dopasowane do Twoich włosów są koniecznością. Jeśli masz cienkie, oklapnięte włosy ważne jest, aby zacząć zwiększać objętość włosów już na osuszonych ręcznikiem pasmach. Tutaj masz potencjał do zbudowania największej objętości – wystarczy, ze sięgniesz po tzw. hair volume spray – ułatwia stylizację i unosi włosy od nasady. 

Ale nie wszystkie włosy potrzebują produktów do objętości. Jeśli masz puszące się, zniszczone włosy, być może będziesz musiała po prostu sięgnąć po dobre produkty do pielęgnacji, takiej jak oleje i maski do włosów. Czasem warto  wybrać się do fryzjera, aby uzyskać  kosmetyki dopasowane  do własnych włosów. Skorzystaj z wiedzy swojego fryzjera, ani Ty, ani Twoje włosy nie pożałujecie!

Wskazówka 3: Nie rezygnuj z odżywki

Wiele osób, które pragną objętości, rezygnuje z odżywki w obawie, że obciąży włosy. Szampon ma za zadanie jedynie oczyścić włosy, a odżywka dba o objętość i dodaje składniki aktywne, które wbudowują sie w strukturę włosa i często pomagają zwiększyć objętość włosa

Wskazówka 4: Używaj suszarki prawidłowo

Po odpowiednim cięciu i dobrze dobranych kosmetykach do włosów pozostaje już tylko stylizacja i suszenie. Według fryzjerów suszenie jest kluczem do uzyskania odpowiedniej objętości włosów.

Susz włosy przeciwnie do kierunku wzrostu lub użyj dyfuzora, aby zwiększyć objętość włosów już u nasady. Włosy są najbardziej plastyczne, gdy są gorące, ale na koniec warto je utrwalić zimnym powietrzem suszarki. Więc kiedy już Twoje włosy są suche, zakończ suszenie zimnym nawiewem. Ponadto mądrze jest używać kremu lub sprayu termoochronnego do ochrony włosów przed wysoką temperaturą suszarki. Te produkty często chronią też przed szkodliwym słońcem.