Istnieje wiele aplikacji, dzięki którym możemy trochę poprawić swój wygląd na zdjęciach. Jedną z nich jest YouCam Makeup. To jednak coś więcej niż kolejna apka do ładnych selfie. Sprawdź, jakie ma funkcje!

Nowoczesne technologie pozwalają nam na więcej. Wkraczają do naszego codziennego życia m.in. jako podręczne i bardzo wygodne aplikacje, dzięki którym możemy poczuć się trochę lepiej ze sobą. Niektóre nakładają na nasze zdjęcia upiększające filtry (nawet w czasie rzeczywistym), inne wyszczuplają, poprawiają fryzury, a nawet pozwalają się wirtualnie pomalować.

Aplikacja do makijażu. Czy jest potrzebna?

Po co wymyślono aplikacje do makijażu? Geneza nie jest do końca znana. Być może początkowo miały służyć jedynie do zabawy, jako kolejna gra z serii „ubierz, umaluj, wystylizuj”. Okazało się jednak, że potencjał takich aplikacji jest bardzo duży. Można się bez nich obyć, ale po zainstalowaniu okazuje się, że aplikacja do makijażu ułatwia codzienny makijaż, pomaga dobierać właściwe kosmetyki do makijażu i testować kolory, a do tego bardzo realnie upiększa nasze zdjęcia.

YouCam Makeup

Bardzo ciekawą aplikacją dla fanek makijażu jest zdecydowanie YouCam Makeup. Dostępna tylko w angielskiej wersji językowej, za to bardzo intuicyjna i wbrew pozorom bardzo przydatna. Do tego jest całkowicie darmowa, choć może wyświetlać reklamy (niektórych irytujące).

Jak działa aplikacja do makijażu?

Żeby zacząć korzystanie z YouCam Makeup trzeba zaakceptować regulamin i dać aplikacji dostęp do aparatu telefonu. Można, ale nie trzeba się zarejestrować np. przez Facebooku, aby dzielić się swoimi makijażami łatwiej i szybciej.

Za pomocą aplikacji możemy się nie tylko pobawić w wizażystkę, ale też poprawić swoje zdjęcia, czy też przetestować różne makijaże, żeby wybrać ten, w którym będziemy wyglądać najlepiej. Poprawiać możemy zrobione wcześniej zdjęcie wrzucone do galerii, ale też zdjęcie zrobione bezpośrednio w aplikacji.

Gotowe makijaże w aplikacji na telefon

Aplikacja YouCam Makeup podzielona jest na kilka modułów, dzięki którym możemy dopasować makijaż do siebie. Apka poprawia niedoskonałości, nakłada kolory i wygładza bardzo realnie, bez przesady, a my sami możemy regulować intensywność efektów.

Co ciekawe, zawiera też kilkanaście gotowych zestawów makijażu, dzięki czemu możemy przetestować, jak wyglądam w makijażu stylowym, rockowym albo stylizowanym na lata 40. XX wieku.

Co można poprawić w YouCam Makeup?

Pojedynczych funkcji aplikacji jest jednak o wiele lepiej. Przeglądając kolejne opcje, odkryjemy naprawdę wiele możliwości. Za pomocą aplikacji do makijażu YouCam Makeup możemy osobno upiększać:

  • usta, nadając im jeden z kilkudziesięciu dostępnych kolorów i odpowiednio dobierając intensywność szminki, a także wybielając zęby w równie kontrolowany (wygodnym suwakiem) sposób;
  • twarz, nakładając podkład o wybranym kolorze, wykonując wirtualne konturowanie jednym z kilku schematów, używając różu, wygładzając i rozświetlając skórę, a także eliminując świecenie w strefie T;
  • oczy, używając odpowiedniej paletki cieni do powiek lub eyelinera w jednym z kilkunastu kolorów, nakładając wirtualne sztuczne rzęsy w wybranym stylu, a także idealnie podkreślając łuk brwiowy wybranym kolorem cienia.

Co ważne, YouCam Makeup to aplikacja, która nakłada wybrane filtry w bardzo naturalny sposób. Dzięki temu makijaż wygląda na zrobiony na żywo.

YouCam Makeup – apka nie tylko do makijażu

Wśród funkcji dostępnych w tej aplikacji znajdziemy również sporo takich, które nie mają już wiele wspólnego z makijażem np. wyszczuplanie twarzy, zmniejszanie nosa, powiększanie oczu lub redukcja czerwonych oczu. Za pomocą YouCam Makeup możemy też zmienić swój kolor włosów albo nałożyć jedną z kilkudziesięciu fryzur w różnych wersjach kolorystycznych. Ta ostatnia opcja nie wygląda jednak już tak naturalnie.