Podkład, puder i róż do policzków nie będą ci już potrzebne. Jak to możliwe? W tym sezonie modny będzie makijaż zrobiony tylko cieniami do powiek. Zobacz, jak umalować się w taki sposób, by wyglądać pięknie i jednocześnie zakamuflować niedoskonałości oraz podkreślić atuty twarzy.

Zacznij od wykonania makijażu oczu. Jako bazę zastosuj kremowy cień do powiek, który utrwali pozostałe kosmetyki kolorowe. Następnie jasnym cieniem o sypkiej konsystencji pomaluj całą ruchomą powiekę. W wewnętrznych kącikach oczu nałóż produkt z zawartością połyskujących pigmencików. Po przeciwnej stronie powiek nanieś ciemny cień, tworząc makijaż w stylu smoky eyes.

Pora na makijaż twarzy. Pamiętaj, że nie możesz używać podkładu, różu do policzków, pudru. Do pomalowania cery i zakamuflowania niedoskonałości zastosuj cielisty i matowy cień. Kosmetyk zaaplikuj palcem lub pędzlem, który spryskałaś wodą termalną lub sprayem utrwalającym makijaż. Konsystencja cienia powinna przypominać płynną formułę podkładu. Stopień krycia zależy od ciebie. Im więcej warstw kosmetyku nałożysz, tym mniej widoczne staną się niedoskonałości. Pamiętaj, aby nie nakładać pudru – matowy cień z powodzeniem go zastąpi. Do konturowania twarzy użyj matowego jasnobrązowego cienia do powiek. Rozświetlacz w postaci błyszczącego cienia do powiek nanieś na grzbiet nosa, kości policzkowe i skórę pod oczami. Zamiast różu do policzków zastosuj sypki cień. Pamiętaj, aby dokładnie rozetrzeć granicę pomiędzy wszystkimi kosmetykami.

Pora na ostatnie poprawki i makijaż ust. Rzęsy wytuszuj swoją ulubioną maskarą. Do podkreślenia łuku brwiowego zastosuj cienie – kolor dobierz tak, aby współgrały z barwą brwi. Produkt zaaplikuj płasko ściętym pędzlem. Na usta nałóż masełko kosmetyczne, które ma działanie nawilżające. Kiedy kosmetyk wchłonie się, zaaplikuj cień do powiek w wybranym przez ciebie kolorze.