Skóra wrażliwa wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Aby była utrzymana w odpowiedniej kondycji, należy poddawać ją odpowiednim zabiegom kosmetycznym. Które z nich są najlepsze i które dadzą ci największe efekty?

Cera wrażliwa – charakterystyka

Najbardziej charakterystyczną cechą cery wrażliwej jest to, że bardzo szybko ulega podrażnieniom. Reaguje na czynniki środowiska zewnętrznego, zmianę kosmetyków, skrajne warunki atmosferyczne, promienie UV. Osoby, które mają cerę wrażliwą, mogą odczuwać też ściągnięcie i łuszczenie się skóry, pieczenie, a nawet ból. Co wpływa na wrażliwość cery? Mogą to być następujące czynniki: palenie papierosów, picie alkoholu, niewłaściwa pielęgnacja, brak ochrony przeciwsłonecznej.

Zabiegi dla skóry wrażliwej

  1. Oxybrazja. Ten zabieg to rodzaj mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą soli fizjologicznej wypuszczanej pod dużym ciśnieniem. Oxybrazja jest najdelikatniejszym zabiegiem usuwania martwych komórek naskórka, dlatego może być stosowana nawet na cerze naczyniowej. Jakie efekty daje? Wygładza i ujędrnia skórę, pobudza produkcję kolagenu i elastyny.
  2. Mezoterapia bezigłowa. Polega na wprowadzeniu w głąb skóry odżywczych składników z zastosowaniem sonoforezy i impulsów prądowych. Mezoterapia bezigłowa jest najlepsza dla osób, które nie mogą korzystać z zabiegów bezinwazyjnych.
  3. Sonoforeza. Podczas zabiegu pod skórę wtłacza się odżywcze substancje za pomocą ultradźwięków. Dzięki sonoforezie zwiększa się przepuszczalność komórkowa, poprawia się jakość naczyń krwionośnych, ma działanie odmładzające i przeciwtrądzikowe. Nie jest to zabieg inwazyjny, dlatego mogą poddać się mu osoby z każdym rodzajem cery.
  4. Peeling korundowy (mikrodermabrazja korundowa). Podczas zabiegu stosowane są kryształki korundu, które pod wpływem ciśnienia są wypychane ze specjalnej głowicy. W ten sposób złuszczają martwy naskórek, wygładzają zmarszczki, rozjaśniają przebarwienia, ujędrniają skórę, oczyszczają cerę.