Wąskie usta to problem wielu kobiet – te, które go mają, szukają sposobów na to, jak powiększyć usta. Jeśli też chciałabyś, żeby Twoje usta wyglądały na pełniejsze i ponętniejsze po pomalowaniu, sprawdź te proste triki.

Nie mamy wpływu na to, jakie są nasze wargi. Mogą być węższe lub nieco grubsze, mogą być bardziej lub mniej wyraziste. Nie musimy jednak godzić się na to, czym obdarowała nas natura, bo istnieją różne sposoby powiększenie ust. O tych najpopularniejszych i najbardziej skutecznych przeczytasz poniżej.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Pierwsze miejsce, do którego kieruje się każda kobieta chcąca powiększyć sobie usta, to salon kosmetyczny. Najpopularniejszy zabieg, dzięki któremu szybko uzyskamy efekt pięknych, soczystych i wyraźnie zarysowanych ust, to wypełnianie kwasem hialuronowym. To składnik naturalnie występujący w naszej skórze, który odpowiada za jej elastyczność, sprężystość i nawilżenie. Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest więc całkowicie bezpiecznie, choć jak każdy zabieg ostrzykiwania, może być trochę niekomfortowe. Efekt widoczny jest od razu i utrzymuje się do kilku tygodni, po czym trzeba powtórzyć zabieg.

Lip plumper do powiększania ust

HIT-em ostatnich miesięcy jest też lip plumper, czyli urządzenie do bezinwazyjnego powiększania ust w domu. Przypomina mały kubeczek, który należy zassać do ust. Pod wpływem wytworzonego ciśnienia usta powiększają się, efekt ten to nic innego jak opuchlizna. Niestety jest chwilowy, więc lip plumper trzeba mieć cały czas przy sobie, żeby takie powiększanie ust robić regularnie. Warto jednak pamiętać, że w dłuższej perspektywie nie jest to zdrowe.

Kosmetyki powiększające usta

Jeśli chcemy mieć większe, pełniejsze i bardziej soczyste usta, możemy wykorzystać też dostępne w drogeriach stacjonarnych i sklepach online kosmetyki powiększające usta. To mogą być błyszczyki, szminki lub specjalne serum do ust, dzięki którym powiększanie ust w domu jest proste. Wystarczy nałożyć taki kosmetyk i odczekać chwilę aż zawarte w nim składniki zaczną działać (z reguły są to ekstrakty roślinne, które pobudzają krążenie krwi i wywołują delikatną opuchliznę np. ekstrakt z papryczki chilli lub kofeina, ale też dodatki takie jak peptydy). Niestety tu również efekt jest krótkotrwały.

Powiększanie ust makijażem

Zdecydowanie najprostszy sposób na powiększenie ust makijażem to gra optyczna. Wystarczy wykorzystać do tego makijaż – wychodząc nieco poza naturalny obrys ust (delikatnie, żeby efekt nie był sztuczny), sprawimy, że usta będą wyglądały na większe. Możemy to zrobić na dwa sposoby:

  • za pomocą zwykłej konturówki i szminki w tym samym kolorze,
  • powiększając usta makijażem permanentnym.

Dobrym sposoby na optyczne powiększenie ust i nadanie im trójwymiarowości jest też zastosowanie błyszczyka lub nałożenie odrobiny rozświetlacza na środek warg – odbijające się od ust światło sprawi, że będą wyglądały na większe.