Lubisz mocne wrażenia i mega utrwalony makijaż? Wypróbuj Jamsu! Jeśli wiesz, czym jest nakładanie pudru na mokro i jakie niesie ze sobą doskonałe efekty, związane z trwałością makijażu, z pewnością zainteresuje cię światowy już trend, który narodził się w Azji. Chinki,  Japonki i Koreanki nie widzą nic dziwnego w Jamsu, czyli utrwalaniu makijażu przez…zanurzenie twarzy w zimnej wodzie. Czy to działa? Jaki daje efekt? Uwaga, nurkujemy!

Jamsu – ekstremalny, wodny „fixer”

Makijaż w zetknięciu z wodą najczęściej nie wytrzymuje tej próby. Pewnie każda kobieta zna to z autopsji – wychodzicie w pełnym makijażu na deszcz i…efekt jest opłakany. Makijaż na basen? Zapomnij!

Tymczasem okazuje się, ze Koreanki i Japonki od lat stosują zimną wodę jako specyficzny „fixer”, utrwalający makijaż i nadający cerze efekt blur (czyli innymi słowy doskonale maskuje wszelkie niedoskonałości i wygładza skórę). Sekret tkwi w odpowiednim przygotowaniu i pomalowaniu buzi, oraz w odpowiednio użytej zimnej wodzie.

Jamsu wygląda dosyć… ekstremalnie: po pomalowaniu twarzy podkładem, nakłada się dużą ilość pudru lub zasypki dla dzieci i zanurza twarz w wodzie na około 30 sekund. Taki trick ma przynieść buzi same korzyści. Jakie?

Jaki efekt osiąga się dzięki jamsu?

Jamsu to dosyć prosta metoda, która – rzekomo wbrew logice – za pomocą zimnej wody utrwala maksymalnie makijaż, doskonale matuje cerę, koryguje niedoskonałości, a według mieszkanek Azji – działa jak „naturalny Photoshop” na skórę. Ten swoisty „wodny filtr” ukrywa zmarszczki i rozszerzone pory na skórze, wygładza i napina skórę oraz sprawia, że twarz staje się przyjemna w dotyku. Taki efekt utrzymuje się na buzi przez kilka godzin.

Co jest potrzebne, by wykonać makijaż jamsu?

Oprócz tradycyjnego podkładu, do makijażu jamsu potrzebujesz sypkiego pudru (może być tradycyjny, bambusowy, bananowy itp), lub po prostu zasypki dla dzieci, papierowego lub bawełnianego ręcznika oraz sporej miski napełnionej zimną wodą, a także gąbeczki do nakładania makijażu typu Beauty Blender.

Pełne zanurzenie, czyli jak wykonać makijaż jamsu?

1. Przygotuj skórę do makijażu tak, jak zwykle to robisz (oczyść ją, przemyj tonikiem, wklep krem nawilżający itd.)

2. Sięgnij po podkład i nałóż go na twarz – jak zazwyczaj

3. Pora na aplikacje pudru sypkiego lub zasypki. Sięgnij po gąbeczkę Beauty Blender i namocz ją w wodzie tak, aby była tylko minimalnie wilgotna, ale nie mokra. Możesz spryskać ją delikatnie wodą z atomizera.

4. Za pomocą gąbeczki zaaplikuj na twarz sporą ilość pudru sypkiego. Aby puder nie zwilgotniał, nie nabieraj go bezpośrednio z pudełeczka, lecz wysyp odrobinę na papierowy ręcznik lub wieczko od pudru. Nabierak sporą ilość sypkiego kosmetyku i zdecydowanym ruchem nakładaj na twarz, dociskając delikatnie gąbkę do skóry. Jeśli nie chcesz, lub nie ma takiej potrzeby – nie musisz nakładać pudru na całą twarz, lecz jedynie na miejsca, które chcesz zmatowić (np. na strefę T)

Uwaga – inną metodą nakładania sypkiego pudru jest zanurzanie suchej gąbeczki i pudrowanie twarzy na sucho. Ilość nałożonego pudru może być spora – pokryta nim buzia wygląda jak biała maska.

5. Pora na zanurzenie twarzy! Pochyl się nad miską i „zanurkuj” w misce na około 30 sekund tak, by cała buzia znalazła się w wodzie. Jeśli masz suchą skórę możesz skrócić ten czas do 15 sekund.

Jamsu – opinie

Jamsu zbiera dobre opinie w sieci. Według blogerek i vlogerek idealnie nadaje się do tłustej skóry, przy suchej może niestety eksponować zmarszczki i bruzdy na twarzy. Jamsu nadaje się główne do skóry młodej i bez wyraźnych defektów – Twarz utrwalona efektem jamsu wymaga (po zaschnięciu) delikatnego konturowania, oraz nałożenia różu do policzków, by nie wyglądała zbyt jednostajnie (duża warstwa białego pudru może stworzyć na twarzy efekt jak w makijażu gejszy). Niezaprzeczalnie jednak jamsu doskonale utrwala makijaż, matowi skórę i sprawia, ze make-up utrzymuje się przez wiele długich godzin. Według nas – jest to trick na specjalne okazje i wielkie wyjścia.